Skip to content

Българските Новини

Menu
Menu

„Топлофикация Плевен“ реализира поредния зелен проект

Posted on юли 17, 2023

„Топлофикация Плевен“ реализира поредния зелен проект

До края на година се очаква да бъдат въведени в работен режим три нови газови когенератора

„Топлофикация Плевен“ инвестира в нови екологични проекти и в дейности по опазване на околната среда. В изпълнение на поетите ангажименти за осигуряване на надеждно и екологично производство на енергия влагаме средства във въвеждане на нови технологии и чисти горива“, заяви инж. Йордан Василев, изпълнителен директор на топлофикационното предприятие в Плевен.

По думите му те инвестират не само в подобряване на въздействието върху околната среда, но и в устойчивото развитие на дружеството. Той посочи, че с реализирането на зелените проекти се намаляват въглеродните емисии, което е основната цел на Европейския Зелен пакт.

Изпълнителният директор на „Топлофикация Плевен“ заяви, че до края на годината ще въведат в експлоатация три нови газови когенератора.

„Всеки от трите когенератора е с мощност от 8,7 МВт и с включването им в работен режим общият производствен капацитет на „Топлофикация Плевен“ ще нарасне с 26,1 Мвт“, обясни инж. Василев.

По думите на директора на топлофикационното предприятие внедряването на газовите съоръжения е продължение на вече реализираната инвестиция преди години, а именно въвеждането в експлоатация на газовата турбина, произведена от General Electric. Инж. Василев поясни, че капацитетът ѝ е 32 МВт.

Директорът на дружеството подчерта, че в тяхното предприятие произвеждат електро и топлоенергия от природен газ, при изгарянето на който не се отделят толкова въглеродни емисии, колкото при твърдите изкопаеми горива и продължават да инвестират в модернизация на централата съгласно зелената политика на Европа.

Инж. Йордан Василев заяви, че планират да продължат и занапред да разширяват още повече комбинираното производство на топлинна и електрическа енергия.

Той увери, че всяко едно енергийно предприятие има важно значение за запазване стабилността на електроенергийната система и е необходимо да се работи за модернизация и удължаване на живота им.

Директорът на „Топлофикация Плевен“ коментира, че преди началото на новия отоплителен сезон ще извършат профилактика и годишен планов ремонт на съоръженията за пренос на топлинна енергия и абонатните станции. Той обясни, че ще отстранят всички амортизирани участъци, за да гарантират сигурно и надеждно отопление и битова гореща вода за клиентите.

Share this:

Новини от mignews.info

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Recent Posts

  • Новата брошура на Техномаркет – високи технологии и супер оферти за дома, офиса и свободното време
  • Паола Маравиля с официална рокля в гората
  • Изненадваща кандидатура за лидер на ДСБ
  • „Искам си косата обратно”: Историята на хиляди жени, които намериха отговор в салона
  • Ексклузивно! Радев за „Боташ“: Турция е съгласна на преговори, защото иска да задълбочим сътрудничеството си! (ВИДЕО)

Recent Comments

Няма коментари за показване.

Archives

  • юни 2026
  • май 2026
  • април 2026
  • март 2026
  • февруари 2026
  • януари 2026
  • декември 2025
  • ноември 2025
  • октомври 2025
  • септември 2025
  • август 2025
  • юли 2025
  • юни 2025
  • май 2025
  • април 2025
  • март 2025
  • февруари 2025
  • януари 2025
  • декември 2024
  • ноември 2024
  • октомври 2024
  • септември 2024
  • август 2024
  • юли 2024
  • юни 2024
  • май 2024
  • април 2024
  • март 2024
  • февруари 2024
  • януари 2024
  • декември 2023
  • ноември 2023
  • октомври 2023
  • септември 2023
  • август 2023
  • юли 2023
  • юни 2023
  • май 2023
  • април 2023
  • март 2023

Categories

  • БЪЛГАРИЯ
©2026 Българските Новини | Design: Newspaperly WordPress Theme