
За 12-те месеца на 2025-та възнагражденията при “червените“ са 14 957 000 евро
Лудогорец вече не е отборът, който дава най-високи заплати в efbet Лига. През 2025 г. “орлите” са догонени по този показател от ЦСКА, изчисли Sportal.bg.
За 12-те месеца на м.г. възнагражденията при “червените“ са 14 957 000 евро. Медията обаче не разполага с данни за заплатите на „орлите“ през 2025 г., но през 2024-та те са 15 056 034 евро.
Съществува голяма вероятност през т.г. ЦСКА леко да изпревари Лудогорец по този показател, особено след привличането на Стефано Сенси, за когото се смята, че ще получава рекордно възнаграждение у нас – около 60 000 евро.
Далеч зад двата най-богати родни отбори е шампионът Левски. Макар през 2025-а “сините” да са увеличили възнагражденията с над 1,5 млн. евро спрямо 12-те месеца по-рано, те остават близо 2,5 пъти по-ниски от тези на Лудогорец и ЦСКА – 6 683 844 евро.
Реалната разлика е малко по-малка, тъй като “зелени” и “червени” издържат и дублиращи отбори във Втора лига.
Новини от mignews.info