Skip to content

Българските Новини

Menu
Menu

В кой ъгъл е краварката, ако “немското масло” е българско? Четете внимателно

Posted on юни 24, 2026

Немско масло с българско качество или обратното? Краварката в левия или в десния ъгъл беше?

Краварката смени ъгъла.

Българско краве масло с немско качество или обратното? Доячката в левия или в десния ъгъл беше?

Цялата държава си купувала немско масло с доячка в левия ъгъл, а то се оказва, че в Германия такова масло просто не съществува.

„Хубаво сте дали новината за ПОРЕДНИЯ фалшив продукт, предлаган на българите, редом до примерите за средновековни наказания, налагани на престъпниците-производители. Гледам, че нашите обвинители и наказатели ИЗОБЩО не са реагирали. Някаква комисия наложила малка глобичка и толкоз!
Отврат!

Аз отдавна пиша за тези уж „немски“ масла в България.

Забележете:

На германския пазар НЯМА германско масло с такава опаковка.

НЯМА.
Няма нито в такава „с доячка в левия ъгъл“, нито в такава „с двете крави“.
От кой орган са одобрени двете опаковки и защо са на немски език надписите по тях, щом опаковката е произведена в България, няма представа?!

Второ: „Deutsche Markenbutter“ е стандарт за качество, а не марка на масло. В Германия НЯМА масло, което да се предлага с името на стандарта „Deutsche Markenbutter“, поставено като марка на маслото. Т.е. германските масла се предлагат с името на мандрата или на магазинната верига, в която се произвежда/предлага то ПЛЮС надписа „Deutsche Markenbutter“, обозначаващо, че маслото е с качества от този стандарт.
Нашите ОПАКОВЧИЦИ обаче лепнали името на стандорта като марка на масло. Хитреци.

Трето: В Германия най-скъпото масло от този стандарт е с марката Weihenstephan и струва 2.65 евро. Това е НАЙ-доброто масло от стандарта.

И как внесено на едро НЕпакетирано немско масло, НЕ от най-добрата мандра/производител в Германия (Fude + Serrahn Milchprodukte GmbH & Co. KG.), се предлага в България на цена от 4.10 – 5 евро за пакетче от 250 гр?!

МОШЕНИЦИ мръсни!“

ПП: Аз купувам едно ирландско масло от Лидл. Не е лошо. Дано не се окаже фалшиво и то.

Галина Русинова, фейсбук

Bnews.bg

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Recent Posts

  • Закриват Комисията по досиетата през бюджета
  • В кой ъгъл е краварката, ако “немското масло” е българско? Четете внимателно
  • Шефката на НДК сключила договор със сина си, ВАС я глоби
  • Гледната точка – силата, която променя света!
  • ДПС е в отлично политическо здраве и остава незаобиколим фактор в българската политика

Recent Comments

Няма коментари за показване.

Archives

  • юни 2026
  • май 2026
  • април 2026
  • март 2026
  • февруари 2026
  • януари 2026
  • декември 2025
  • ноември 2025
  • октомври 2025
  • септември 2025
  • август 2025
  • юли 2025
  • юни 2025
  • май 2025
  • април 2025
  • март 2025
  • февруари 2025
  • януари 2025
  • декември 2024
  • ноември 2024
  • октомври 2024
  • септември 2024
  • август 2024
  • юли 2024
  • юни 2024
  • май 2024
  • април 2024
  • март 2024
  • февруари 2024
  • януари 2024
  • декември 2023
  • ноември 2023
  • октомври 2023
  • септември 2023
  • август 2023
  • юли 2023
  • юни 2023
  • май 2023
  • април 2023
  • март 2023

Categories

  • БЪЛГАРИЯ
©2026 Българските Новини | Design: Newspaperly WordPress Theme