Skip to content

Българските Новини

Menu
Menu

Има още какво да се доразграби от София

Posted on юли 20, 2023

Много е симпатично (иначе унизително) как мафията се оказа евроантлантическа и правилна за посолството

Думата корупция изчезна от българската политика и предизборната реторика, що ли? ГЕРБ управляват София от 2005 г. – гигантски корупционни схеми, пълно управленско сливане на мутри и държава, раздаването и разграбване на публичната собственост и публичните ресурси от олигарси (новата, по-прилична дума за мутри).

Днес наблюдавам вече с отегчение привидното съревнование между двата десни избора за кмет на София.

В. Лилков – представител на т.нар. синя аристокрация (няма по-нелепо определение за мушмороците, които се прегърнаха по удобство още преди 10 години с ГЕРБ).

В. Терзиев – представител на десния комсомол от ПП и ДБ, който комсомол три пъти нахлуваше във властта, най-често чрез ГЕРБ, веднъж чрез Радев, уж борейки се с корупцията и с лозунга „няма дясно, няма ляво“.

Днес те твърдят, че не бива да гледаме в миналото, а към бъдещето. Аз това напълно го разбирам – че как да погледнам в миналото, като там наднича коалиционния партньор ГЕРБ.

Дали има някаква разлика между Терзиев и Лилков?

Не! И двамата са продукт на посолството.

Лилков е с излъчване на стар обигран администратор – и това след 18 г. управление на ГЕРБ в София. Най-важното – чисто минало от ДС – сам се изтъква.

Терзиев – с нула опит в градоустройство и градско управление, но изявен харизматик – популист „ала Кирил Петков“ (преди година и половина това минаваше за позитивно). С тежко родствено минало, но с плам да построи живота нов.

Какво ги различава: административния опит и принадлежност на роднините към ДС.

Какво ги обединява: посолството (ГЕРБ, ПП-ДБ и ДСБ) и най-вече общата реторика, която трябва да отклони вниманието на публиката от темата за корупцията и неприличното съешаване с мафията чрез антнирадев „спийч“ и антипутин „спийч“, щото, нали са евроантлантици всички по подразбиране.

Много е симпатично (иначе унизително) как мафията се оказа евроантлантическа и правилна за посолството.

Така че – дали е Лилков, или Терзиев за мен особена разлика няма.

Управлението на Столична община е добре организирана мрежа от взаимосвързаности на корпорации, спонсори, олигарси и прочие. Кой ще е кмет от изброените по-горе е напълно еднакво особено в едно – и двамата ще угаждат на антикомунистите от седмия ден поради недъзи в биографиите – единият от род на шефове на ДС, другият със съмнения, че твърде дълго си е играл с ГЕРБ. Пък и двамата имат нужда от кресливостта на жълтопаветието, което с всеки изминал ден все по-всеотдайно изпира ББ, корупцията, мафията, олигархията – абе всичко, което им се нареди от посолството.

Така че от двамата, за да се доказват пред посолството и техния мегафон – жълтопаветието, ще получим по равни огромни порции див антикомунизъм и нищо повече, но никога ни дума за борба с корупцията и разкриване на корупционните схеми на ГЕРБ и сие.

Та, ако искате да сте полезни в някакви дебати с тях, ако бъдете допуснати, разбира се, винаги ги питайте – ще разкриете ли корупционните схеми на ГЕРБ и има ли такива изобщо? А можете ли да ни ги посочите, например? Не че думата прави дупка при нашите политици – все пак К. Петков и Василев с това нахлуха във властта, помните, нали?

Искам само да напомня – София винаги е била синя. Престъпленията спрямо нея започнаха още в зората на т.нар. демокрация с Янчулев, който действаше като башибозук. Но същинският играч беше сардоникът Стефан Софиянски. Неговите схеми бяха прегърнати от Бойко Б., той канализира групировките, поочисти нЕкои другари и довърши схемите!

А Бойко е десен евроантлантик – нали така, драги антикомуниЗди от седмия ден? Няма да е удобно сега точно нещо да го преследват за корупция, нали?

Най-важното е, че има още какво да се доразграби от София, пък и от миналата година имаме рекордни 2 млрд. от бюджета, които се изливат на година в СО. Допълнително все още има и много общинска собственост, общински предприятия, фирми, проекти и прочие. Така че има за кражби още много! Както и за застрояване, щото строителната мафия е уан оф дъ биг спонсор на партиите. Или не знаехте това? М?

Гергана Пирозова, Фейсбук

Share this:

Новини от mignews.info

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Recent Posts

  • ЕС откри канал за директна връзка с Кремъл за първи път от началото на войната!
  • Див популизъм: Защо Владислав Панев скочи срещу експерт от НАП?
  • Маги Сидерова на 52: Премахнаха ми щитовидната жлеза и станах по-красива от всякога! (още подробности)
  • Оземпик, силикон, филъри: Дъщерята на Анелия и Коко е неузнаваема! (кой позволи това на Ивон – СНИМКИ)
  • БОМБА: Дара и Новак Джокович друсат Бангаранга по време на вечеря! (ето къде се срещнаха – СНИМКИ)

Recent Comments

Няма коментари за показване.

Archives

  • юни 2026
  • май 2026
  • април 2026
  • март 2026
  • февруари 2026
  • януари 2026
  • декември 2025
  • ноември 2025
  • октомври 2025
  • септември 2025
  • август 2025
  • юли 2025
  • юни 2025
  • май 2025
  • април 2025
  • март 2025
  • февруари 2025
  • януари 2025
  • декември 2024
  • ноември 2024
  • октомври 2024
  • септември 2024
  • август 2024
  • юли 2024
  • юни 2024
  • май 2024
  • април 2024
  • март 2024
  • февруари 2024
  • януари 2024
  • декември 2023
  • ноември 2023
  • октомври 2023
  • септември 2023
  • август 2023
  • юли 2023
  • юни 2023
  • май 2023
  • април 2023
  • март 2023

Categories

  • БЪЛГАРИЯ
©2026 Българските Новини | Design: Newspaperly WordPress Theme